ندای آژوان - تاثیر حملات اسرائیل بر سوریه

جدیدترین اخبار نظامی دنیا را از ما بخواهید

جدیدترین اخبار نظامی دنیا را از ما بخواهید

ندای آژوان - تاثیر حملات اسرائیل بر سوریه جدیدترین اخبار نظامی دنیا را از ما بخواهید

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

http://www.militarynews.ir/wp-content/uploads/2018/02/2191256.jpg

روز شنبه به دنبال هدف قرار دادن پهپادی که ادعا می‌شود ایرانی است، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اهدافی را در منطقه مرکزی سوریه در فرودگاه «تیفور» هدف قرار داد. در مقابل، سامانه دفاع هوایی سوریه به مقابله با جنگنده های اسرائیلی برخاست و یک فروند جنگنده اف ۱۶ این رژیم را سرنگون کرد. به همین مناسبت گفتگویی را با «محمد ماهر موقع» نماینده پارلمان سوریه انجام دادیم که مشروح آن از نظر می گذرد:

محمد ماهر موقع درباره تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه اظهار داشت:

اسرائیل با هدف تلاش برای توقف پیروزی ها و دستاوردهای پی در پی ارتش سوریه و گروه های مقاومت در نبرد با تروریست های تکفیری به ویژه داعش، سوریه را هدف قرار داد، ​با توجه به شکست داعش در عراق و سوریه، اسرائیل و حامیان گروه های تروریستی از این موضوع احساس ناکامی داشته و همواره درصدد ضربه زدن به سوریه و هم پیمانان آن هستند.

وی با بیان این مطلب افزود: پیشروی ها و پیروزی های بزرگ محور مقاومت در جبهه نبرد با داعش و گروه های تروریستی به مذاق صهیونیست ها خوش نیامد، رژیمی که در کنار نظامیان آمریکایی مستقر در منطقه حامی اصلی گروه های تروریستی بوده است.

نماینده پارلمان سوریه تصریح کرد: حمله هوایی اخیر به سوریه در این راستا انجام گرفت و چنین حملاتی از سوی صهیونیست ها بیانگر شکست دشمنان سوریه در توطئه تجزیه این کشور و تضعیف محور مقاومت بوده است، محور مقاومتی که طی سالهای اخیر پایگاهی برای مقابله با توطئه های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بوده است.

وی در ادامه گفت: از دیگر اهداف رژیم صهیونیستی در برهه کنونی این است که تل آویو سعی دارد با حمایت از گروه های جنایتکار و تروریستی مانع از برقراری صلح در سوریه و منطقه شود و همچنین بر سر راه گفتگوهای سوری که در سوچی آغاز شده است مانع تراشی کند. گفتگوهای سوری در سوچی زمینه را برای احیای امنیت و ثبات در سوریه و حفظ وحدت اراضی و حاکمیت سوریه فراهم خواهد کرد و این امر به هیچ وجه خوشایند دشمن صهیونیست نیست.

 

محمد ماهر موقع اعلام کرد:

حملات صهیونیست ها در شرایطی صورت گرفت که منطقه شاهد بمباران مناطق مختلف دیرالزور از سوی جنگنده های آمریکایی است که نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانانان آن در حومه دیرالزور را هدف قرار داده است. همزمانی تجاوز آمریکا و رژیم صهیونیستی بیانگر حقیقت اشتراک و اتفاق نظر آنها در خصوص سوریه است به ویژه اینکه هر دوی آنها از افزایش نقش محور مقاومت در منطقه به ویژه پس از موفقیت های میدانی ارتش سوریه به شدت نگران هستند. محور مقاومت در منطقه که از تهران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین می گذرد و با دستاوردهای اخیر خود، پیروزی بر محور شر که از سوی استکبار دنیای در منطقه رهبری می شود را بشارت می دهد.

وی خاطرنشان کرد:

رژیم صهیونیستی به خوبی می داند با ادامه رفتارهای قلدرمآبانه خود در نهایت دلیل استحکام هر چه بیشتر محور مقاومت و در نهایت نابودی کامل توطئه صهیونیستی آمریکایی در منطقه و احیای حقوق مشروع ملت های منطقه به ویژه ملت فلسطین و قدس شریف خواهد شد.

محمد ماهر موقع در ارتباط با تاثیر این حملات بر سوریه نیز گفت: تجاوزات اسرائیل نتیجه ای جز پایبندی همه سوری ها به گفتگوهای حل بحران سوریه نخواهد داشت و در واقع این حملات، تسریع در روند سیاسی و تقویت روحیه ملی و ایجاد فضای مثبت در گفتگوهای سوری- سوری را افزایش خواهد داد. البته در این میان خائنان سوری که دل در گروی توطئه های صهیونیستی- آمریکایی داشته اند، مستثنی هستند و شامل طرف های سوری نخواهند شد.

 تاریخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 | 11:44 ق.ظ | نویسنده : پارسا فرهادی | نظرات
پیشرفت در مذاکرات آمریکا و اروپا درباره توافق مکمل برجام
فرمانده آمریکایی: ایران به برجام پایبند بوده است
» پاسخ موشکی دفاع مردمی سوریه به تجاوز ارتش ترکیه/ درگیری میان تروریست‌ها بر سر غارت اموال مردم عفرین/ ادامه کمک‌رسانی مردم نبل و الزهرا به آوارگان عفرین+ تصاویر و نقشه میدانی
نگرانی مسکو از خطر حملات موشکی آمریکا به سوریه
چه کسی جنگ سرد جدید را آغاز کرد؟
» سندی که با وعده رفع تحریم‌ها امضاء شد، نگه‌داشتنش با تحریم جدید ممکن می‌شود
موگرینی: پیشنهادی برای تحریم‌های بیشتر ایران ندارم
موگرینی: پیشنهادی برای تحریم‌های بیشتر ایران
ترامپ با شمشیر اروپا برجام را میکشد
» جزئیات حمله گروهک جیش‌الظلم به پاسگاه مرزی سراوان/ حملات ترکیبی تروریست‌ها برای نخستین بار/ ۴ تروریست کشته
جنگنده‎های اسرائیلی نوار غزه را بمباران
بازدید فرمانده کل ارتش از منطقه پدافندی تهران
ماهنامه صف نودشش ساله شد+عکس
بررسی و معرفی موشک ضدزره طوفان ۳ ساخت ایران
» انتخابات روسیه: پوتین کلیددار کرملین باقی خواهد ماند؟ +معرفی رقبا
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.